FLUTTER İLE ANDROİD VE IOS UYGULAMA

2020-04-09

Flutter ile bir sonraki iOS ve Android uygulamanızı oluşturma ister misiniz?
 
Mobil geliştirme uzlaşmalarla doludur. Yeni bir uygulama oluştururken, genellikle zor bir seçim yapmak zorunda kalırsınız: her iki platform için de yüksek kaliteli bir deneyiminiz olması için aynı uygulamayı iki kez (bir kez iOS için, bir kez Android için) oluşturuyor musunuz?
 
 
Veya her iki platformda da çalışan, ancak umduğunuz performansa veya kullanıcı deneyimine sahip olmayan paylaşılan bir kod tabanından bir uygulama mı oluşturuyorsunuz? Flutter üçüncü bir yol sunuyor: tasarımcılarınızın niyetini ifade etmenizi ve ortak bir kod tabanını paylaşmanızı sağlamanın yanı sıra, mükemmel performansla yüksek kaliteli kullanıcı deneyimleri sağlar.
 
Her platformda güzel tasarlanmış uygulamalar
 
Uygulama tasarımları oluşturmak, bir tasarımcının yaratıcı amacı ile gerçekte üretime giden şeyin gerçekliği arasındaki ödünleşimleri içerebilir. Mobil tasarımcılar ve geliştiriciler genellikle kullandıkları farklı araçlar ile geliştirme sürecinde tasarımın tekrarlanmasıyla ilgili zorluklar arasında sıkı bir sınır ile farklı dünyalarda çalışır. Bazen tasarımcının vizyonu, geliştiricinin kullandığı API'ler veya çerçevedeki sınırlamalar nedeniyle tehlikeye girer; bazen, görsel cila diğer geliştirme çalışmaları nedeniyle “daha ​​sonraya” ertelenir (ve “daha ​​sonra” genellikle pratikte “asla” anlamına gelir).
 
Her platformda verimli uygulama oluşturma
 
Bir mobil uygulama geliştiricisiyseniz, kodlamadan daha fazla beklemek gibi zaman geçirebilirsiniz. Kodunuzda bir değişiklik yaptığınızda, kodu yeniden derlemeniz, bir cep telefonuna dağıtmanız ve ardından uygulamayı, sonuçları görmek için değişikliği yapmadan önceki durumuna geri getirmeniz gerekir. Buna karşılık, Flutter, Durum Geliştirme Hot Reload adlı yeni bir özellik sunar; bu, geliştirme döngüsünü dönüştürerek dakikalar değil milisaniye cinsinden değişiklikler uygulamanızı sağlar. Stateful Hot Reload, uygulama tasarımını iyileştirmek ve efektleri hemen görmek istediklerinde geliştiriciler ve tasarımcılar arasında daha iyi işbirliğine de izin verir.